Súprava PS-ZOT

Pridané: 02.05.2021 / 19:54

Dnes som sa rozhodol predstaviť časť súpravy označovanej ako PS-ZOT, alebo Poľný systém zisťovania osôb a techniky. Súprava je podobná radiostanici RF-10, musím ale podotknúť, že z pôvodnej RF-10 sa využila iba batéria, telo stanice a z príslušenstva konzervátor K-30 a nabíjačka na batérie. Pracuje síce na frekvenciách, ktoré ide na RF-10 zachytiť, no elektronika je úplne odlišná, a zakódované informácie o narušení nerozkódujete cez obyčajnú stanicu ani omylom. Súpravy vyrábal VOP 014 Uherský Brod od roku 1988 do 90tych rokov. Táto súprava dokáže dosť presne na základe seizmických otrasov identifikovať objekt, ktorý prešiel cez určitý perimeter a túto info vyšle do monitora. Súpravu tvorí 5 bední,jedna pre batérie (34ks),nabíjač D+E a rýchlonabíjač N2, jedna pre konzervátor a tri bedne pre zostavy A,B,C.
Zostava A: monitor M (1ks), akustické čidlo AČ (1ks),seizmické čidlo SČ (1ks), linková svorkovnica LS (1ks), (kanál 1- 46.5MHz, kanál 2- 46.65MHz,kanál 3- 46.8MHz)
Zostavu B (kanál 1-46.55MHz, kanál 2-46.7MHz, kanál 3-46.85MHz) a zostavu C (kanál 1- 46.6MHz, kanál 2- 46.75 MHz, kanál 3- 46.9MHz) tvoria 3ks M, 3ks AČ, 3ks SČ.
Seizmické čidlo obsahuje otrasový snímač s bodcom, ktorý sa kolmo vopchá do zeme. Prístroj zaznamená otrasy, vyhodnotí ich, či sa jedná o osobu, skupinu osôb, alebo techniku, a odošle informáciu na svoju adresu do monitora. Ten informáciu ukáže monitor rozsvietením led kontrolky. Uložené info je možné vymazať iba na monitore, prepnutím prepínača do polohy RES. Akustické čidlo je totožné, obsahuje ešte navyše mikrófon, takže daný perimeter je možné pri narušení na 15s počúvať cez slúchadlá monitora.Na jeden monitor je možné nastaviť až 10 snímačov, ale iba z totožnej zostavy (A,B,alebo C), nemožno ich kombinovať. Osobu okolo čidla zachytí na cca 15m, techniku na minimálne 50m. Dosah vysielača (výkon 1W) 5km s prútovou anténou, 12km so smerovou anténou.Pracuje od -30°C do +50°C. Linková svorkovnica slúži na prepojenie 5ks čidiel na monitor pomocou telefónnej dvojlinky dlhej max 500m. Svorkovnica nepotrebuje napájanie, monitor a čidlá používajú klasické aku od RF-10. Čidlá a monitor majú vlastný test, indikáciu slabej batérie a sú plne vodotesné. K čidlám samotným ešte bolo možné pripojiť špeciálne magnetické a infračervené čidlá, tie však neboli dodávané vo všetkých súpravách.
Väčšina týchto zariadení, ktoré sú v obehu často za nezmyselne vysokú cenu, ale nefungujú, najčastejšou poruchou sú vadné tantalové kondenzátory v jednom nemenovanom obvode. Samotná oprava nieje zložitá, len treba vedieť kde čo ako funguje a kde hľadať :) A bez monitora sa to využiť a preskúšať vlastne ani nedá.Z testovania možem poznamenať, že oblbnúť ju je takmer nemožné a citlivosť je vynikajúca.
Moju súpravu som zohnal nákupom z ČR ešte v origo bedniach, s príslušenstvom a dokumentáciou, bohužiaľ nekompletnú, priekupníci zase úradovali. Nasledovníkom súpravy bol systém Ladog-Safír, prototyp som ale kúpiť nestihol, predbehli ma

Fotogaléria (20)

Štatistiky

Návštev celkovo: 43390

Návštev týždeň: 310

Návštev dnes: 36

Podpora

Náklady stránky na rok 2024 Vyzbierané/Cieľ
3 € / 110 €

Odkazy

www.hodosik.sk www.zelenavlna.com www.wftw.nl www.om3kdx.webnode.sk www.cryptomuseum.com http://rf-10.nazory.cz/